Grafik dyżurów

 
         
       Lek. wet. Grażyna Duda-Adamczyk    Lek. wet. Agnieszka Pilecka    Lek. wet. Jan Dąbrowski
   Poniedziałek    09:00 – 14:00    12:20 – 20:00    12:20 – 20:00
   Wtorek    16:00 – 20:00    09:00 – 16:00    09:00 – 14:00
   Środa    09:00 – 14:00    12:20 – 20:00    12:20 – 20:00
   Czwartek    16:00 – 20:00    09:00 – 14:00    09:00 -16:00
   Piątek    09:00 – 14:00    12:20 – 20:00    zamiennie
   Sobota   zamiennie      zamiennie      zamiennie   
 

Zespół przychodni

 
Grażyna Duda-Adamczyk lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów, członek PSLWMZ, FECAVA

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Już podczas studiów odbyła wiele interesujących praktyk, między innymi w Schronisku dla bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, Starym i Nowym Zoo w Poznaniu, gdzie do jej obowiązków należała między innymi opieka medyczna nad tamtejszą gadziarnią. Stąd jej zainteresowanie profilaktyką i leczeniem gadów. W ostatnich latach studiów odbyła praktykę w cenionej krakowskiej klinice „Arka”, gdzie pod czujnym okiem specjalistów doskonaliła swoje umiejętności zarówno w profilaktyce małych zwierząt jak i w mało jeszcze powszechnej, ale coraz bardziej docenianej stomatologii zwierzęcej. Prawdziwym sprawdzianem był półtoraroczny okres pracy w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie miała okazję przekonać się, jak trudny jest zawód lekarza weterynarii tak w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Od czerwca 2009 roku kierownik i właściciel Przychodni Weterynaryjnej HYRAX w Krakowie. Od czasu zakończenia studiów nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w międzynarodowych warsztatach i konferencjach. Ukończyła między innymi: Kurs Diagnostyki Laboratoryjnej, Warsztaty Diagnostyki Ultrasonograficznej – kurs podstawowy oraz zaawansowana ultrasonografia z zastosowaniem Dopplera, Warsztaty Diagnostyki Radiologicznej. W 2015 roku ukończyła studia specjalizacyjne w kierunku: Choroby psów i kotów na SGGW w Warszawie uzyskując tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Jest zwolennikiem wykonywania możliwie pełnej diagnostyki przed rozpoczęciem leczenia. Zainteresowania zawodowe: diagnostyka, kardiologia, stomatologia. Kompletnie zwariowana na punkcie swoich trzech kotów: Joli, Kajtka i Lusi.

Agnieszka Pilecka

lekarz weterynarii

Ukończyła wrocławski Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego. Mikroskop to jej niezastąpiony partner w pracy. Narzędzie, dzięki któremu z zamiłowaniem stawia czoła dermatologicznym wyzwaniom. Bo to właśnie dermatologia i diagnostyka cytologiczna znajdują się w centrum jej zainteresowań. Sama podchodzi do nich z pokorą, która jak twierdzi „ma najtwardszą skórę” (Nitschze). Chce podążać za najlepiej przyjętymi i sprawdzonymi protokołami postępowania, dlatego uczestniczy w krajowych i międzynarodowych szkoleniach i kongresach między innymi: warsztatach cytologii klinicznej psów i kotów prowadzonych przez wybitnego, światowej klasy cytologa – Frencesco Carranieigo z Pizy, 28 Europejskim Kongresie Dermatologicznym ESVD/ECVD w Krakowie (Polska), 8th World Congress of Veterinary Dermatology Bordeaux (Francja). Na co dzień stara się być dobrą mamą małego smyka i kompanem życiowym fizyka. Do spełnienia potrzebna jej tylko muzyka w tle, a w nagrodę dobry film. Z Hyraxem związana niemalże od początku jego istnienia czyli od 2010 roku.

 
 
 
 
Jan Dąbrowski lekarz weterynarii

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Zawsze uśmiechnięty, podchodzący z troską i empatią do wszystkich pacjentów. Bierze czynny udział w konferencjach, warsztatach, seminariach na terenie całej Polski zdobywając doświadczenie pod okiem czołowych polskich specjalistów w zakresie ortopedii i radiologii. Uczestniczył w indywidualnych warsztatach z artroskopii, iniekcji dostawowych i zewnątrzoponowych oraz leczenia zerwanego wiązadła krzyżowego doczaszkowego metodą TTA. Wszystkie pod okiem jednego z najlepszych ortopedów weterynaryjnych w Europie dr n. wet. Igora Bissenika. W praktyce zawodowej skupia się na pomocy pacjentom z problemami ortopedycznymi, wykorzystując najnowsze metody leczenia i regeneracji aparatu ruchu. Jedyny mężczyzna w Zespole, człowiek do zadań specjalnych, lecznicowa złota rączka. Prywatnie zapalony kibic siatkówki, fan „Gwiezdnych Wojen” i zabaw ze swoim Welsh Corgim o wdzięcznym imieniu Newton. Z Hyraxem od marca 2013 roku.

 
 
Aleksandra Maj Recepcja

Z wykształcenia Technik Ochrony Środowiska. Właścicielka psa, dwóch kotów, warana i ptaszników. Jeździectwo jest jej najlepszym sposobem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Planuje kształcić się w kierunku instruktora jazdy konnej oraz behawiorystyki zwierząt. W Zespole od kwietnia 2016.

 
Justyna Mildner
technik weterynarii

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Chemii UJ oraz 2 letnie studium zawodowe uzyskując dyplom Technika Weterynarii. Jej pasją są podróże, szczególnie motocyklowe. Interesuje się behawioryzmem oraz rehabilitacją zwierząt towarzyszących. Prywatnie właścicielka 2 kotów: Tosi i Olafa. W zespole od maja 2016.