Grafik dyżurów

 
                                               
         Lek. wet. Grażyna Duda-Adamczyk    Lek. wet. Agnieszka Pilecka    Lek. wet. Jan Dąbrowski   Lek. wet. Sabina Galganek-Rajchel   Lek. wet. Karolina Szeliga
     Poniedziałek    09:00 – 14:00        12:20 – 20:00   16:00 – 20:00    9:00 – 16:00
     Wtorek    16:00 – 20:00       09:00 – 14:00     9:00 – 16:00
     Środa    09:00 – 14:00   obecnie przebywa   12:20 – 20:00   9:00 – 14:00   12:20 -20:00
     Czwartek    16:00 – 20:00   na urlopie   09:00 -16:00   9:00 – 13:20   12:20 -20:00
     Piątek   09:00 – 14:00       zamiennie   zamiennie   zamiennie
     Sobota   zamiennie          zamiennie      zamiennie   zamiennie
 

Zespół przychodni

 
 
Grażyna Duda-Adamczyk
lekarz weterynarii
specjalista chorób psów i kotów
członek PSLWMZ i FECAVA

Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Już podczas studiów odbyła wiele interesujących praktyk, między innymi w Schronisku dla bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, Starym i Nowym Zoo w Poznaniu, gdzie do jej obowiązków należała między innymi opieka medyczna nad tamtejszą gadziarnią. Stąd jej zainteresowanie profilaktyką i leczeniem gadów. W ostatnich latach studiów odbyła praktykę w cenionej krakowskiej klinice „Arka”, gdzie pod czujnym okiem specjalistów doskonaliła swoje umiejętności zarówno w profilaktyce małych zwierząt jak i w mało jeszcze powszechnej, ale coraz bardziej docenianej stomatologii zwierzęcej. Prawdziwym sprawdzianem był półtoraroczny okres pracy w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie miała okazję przekonać się, jak trudny jest zawód lekarza weterynarii tak w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Od czerwca 2009 roku kierownik i właściciel Przychodni Weterynaryjnej HYRAX w Krakowie. Od czasu zakończenia studiów nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w międzynarodowych warsztatach i konferencjach. Ukończyła między innymi: Kurs Diagnostyki Laboratoryjnej, Warsztaty Diagnostyki Ultrasonograficznej – kurs podstawowy oraz zaawansowana ultrasonografia z zastosowaniem Dopplera, Warsztaty Diagnostyki Radiologicznej. W 2015 roku ukończyła studia specjalizacyjne w kierunku: Choroby psów i kotów na SGGW w Warszawie uzyskując tytuł specjalisty chorób psów i kotów. Jest zwolennikiem wykonywania możliwie pełnej diagnostyki przed rozpoczęciem leczenia. Zainteresowania zawodowe: diagnostyka, kardiologia, stomatologia. Kompletnie zwariowana na punkcie swoich trzech kotów: Joli, Kajtka i Lusi.

Agnieszka Pilecka

lekarz weterynarii

Ukończyła wrocławski Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego. Mikroskop to jej niezastąpiony partner w pracy. Narzędzie, dzięki któremu z zamiłowaniem stawia czoła dermatologicznym wyzwaniom. Bo to właśnie dermatologia i diagnostyka cytologiczna znajdują się w centrum jej zainteresowań. Sama podchodzi do nich z pokorą, która jak twierdzi „ma najtwardszą skórę” (Nitschze). Chce podążać za najlepiej przyjętymi i sprawdzonymi protokołami postępowania, dlatego uczestniczy w krajowych i międzynarodowych szkoleniach i kongresach między innymi: warsztatach cytologii klinicznej psów i kotów prowadzonych przez wybitnego, światowej klasy cytologa – Frencesco Carranieigo z Pizy, 28 Europejskim Kongresie Dermatologicznym ESVD/ECVD w Krakowie (Polska), 8th World Congress of Veterinary Dermatology Bordeaux (Francja). Na co dzień stara się być dobrą mamą małego smyka i kompanem życiowym fizyka. Do spełnienia potrzebna jej tylko muzyka w tle, a w nagrodę dobry film. Z Hyraxem związana niemalże od początku jego istnienia czyli od 2010 roku.

 
 
 
 

Jan Dąbrowski

lekarz weterynarii

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Zawsze uśmiechnięty, podchodzący z troską i empatią do wszystkich pacjentów. Bierze czynny udział w konferencjach, warsztatach, seminariach na terenie całej Polski zdobywając doświadczenie pod okiem czołowych polskich specjalistów w zakresie ortopedii i radiologii. Uczestniczył w indywidualnych warsztatach z artroskopii, iniekcji dostawowych i zewnątrzoponowych oraz leczenia zerwanego wiązadła krzyżowego doczaszkowego metodą TTA. Wszystkie pod okiem jednego z najlepszych ortopedów weterynaryjnych w Europie dr n. wet. Igora Bissenika. W praktyce zawodowej skupia się na pomocy pacjentom z problemami ortopedycznymi, wykorzystując najnowsze metody leczenia i regeneracji aparatu ruchu. Jedyny mężczyzna w Zespole, człowiek do zadań specjalnych, lecznicowa złota rączka. Prywatnie zapalony kibic siatkówki, fan „Gwiezdnych Wojen” i zabaw ze swoim Welsh Corgim o wdzięcznym imieniu Newton. Z Hyraxem od marca 2013 roku.

 

Sabina Galganek-Rajchel

lekarz weterynarii
specjalista chorób zwierząt futerkowych

Absolwentka warszawskiej SGGW w 2005 r. Od samego początku zajmuje się leczeniem zwierząt (najpierw w krakowskim Azylu, potem w jednej z lecznic). W 2014 r. ukończyła specjalizację z chorób zwierząt futerkowych. Stale pogłębia wiedzę zarówno na konferencjach dotyczących medycyny psów i kotów, jak i drobnych ssaków. Ukończyła m. in. kurs diagnostyki laboratoryjnej. Zajmuje się interną psów, kotów, a także interną i chirurgią drobnych ssaków: królików, gryzoni, fretek i jeży pigmejskich. Przyjmuje także nutrie i lisy hodowlane trzymane jako zwierzęta towarzyszące. Prywatnie mama, wielbicielka książek i języków obcych. W Zespole od września 2018 r.

 

Karolina Szeliga

lekarz weterynarii

Od dziecka pragnęła, aby zostać lekarzem weterynarii. Swoje marzenie spełniła w 2014 roku, zostając absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. Podczas studiów, jako członek SKN sekcji neurologicznej, zaczęła zgłębiać tę dziedzinę wiedzy. Zawodowo szczególnie zainteresowana interną i neurologią. Poza pracą lubi jeździć na rowerze, trenować crossfit i spędzać czas z rodziną. W Zespole od października 2018 r.

 
 
Aleksandra Maj
technik weterynarii

Z wykształcenia Technik Ochrony Środowiska. Właścicielka psa, dwóch kotów, warana i ptaszników. Jeździectwo jest jej najlepszym sposobem na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Planuje kształcić się w kierunku instruktora jazdy konnej oraz behawiorystyki zwierząt. W Zespole od kwietnia 2016 r.

 
Justyna Fita
technik weterynarii, zoofizjoterapeuta

Ukończyła dwuletnie studium zawodowe, uzyskując dyplom technika weterynarii oraz Studium Fizjoterapii Zwierząt w Warszawie. Jej pasją jest rehabilitacja psów i kotów. Ponadto interesuje się żywieniem zwierząt towarzyszących. Swoją wiedzę poszerza na konferencjach i szkoleniach. Uczestniczyła m.in. w XXIV Międzynarodowym Kongresie Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ, kursie „Taping podstawowy w fizjoterapii psów”, warsztatach „Techniki uwalniania powięzi u małych zwierząt”, konferencji „Konfrontacje różnych sposobów żywienia psów” w Katedrze Żywienia i Dietetyki Zwierząt UR, szkoleniu „Zdrowe żywienie kotów domowych” i innych. W Przychodni do jednego z jej zadań należy opieka anestezjologiczna nad operowanymi pacjentami. Swoje umiejętności w tym zakresie doskonaliła na szkoleniu „Anestezjologia małych zwierząt dla techników weterynarii” prowadzonym przez lek. wet. Sebastiana Domańskiego. Uwielbia podróże, szczególnie motocyklowe, a pozytywną energię czerpie z treningów capoeiry. W domu towarzyszą jej trzy koty: Tosia, Mucha i Olaf, na punkcie których ma kompletnego świra. W Zespole od maja 2016 r.

 
 
 
 
 
 
 
Justyna Drwięga
technik weterynarii

Najmłodsza stażem i wiekiem w naszej Przychodni. Z wykształcenia technik weterynarii. Swoje doświadczenie zdobywała w Krakowskim Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami odbywając tam praktyki zawodowe. Prywatnie właścicielka kundelka Majki oraz dwóch kotów – Rudej i Mańka. Fanka Harrego Pottera i twórczości Stephena Kinga. Po pracy relaksuje się gotując przy dźwiękach dobrej muzyki. W Zespole od października 2017 r.